Συνάντηση με μια διατροφολόγο

Με μεγάλη χαρά οι μαθητές/τριες των Δ’ και Γ’ τάξεων του σχολείου μας υποδέχτηκαν τη διακεκριμένη διατροφολόγο – διαιτολόγο Όλγα Τσαγκαράκη, προκειμένου να λάβουν συμβουλές σχετικά με την υγιεινή διατροφή στο πλαίσιο του κύκλου ΕΥ-ΖΗΝ των εργαστηρίων δεξιοτήτων.

Η κυρία Τσαγκαράκη με την πλήρη κατάρτιση και τη λεπτομερή παρουσίασή της έδωσε χρήσιμες πληροφορίες στα παιδιά για την σωστή διατροφή και τη σωματική δραστηριότητα που ενδείκνυνται στις συγκεκριμένες ηλικίες.  Οι μαθητές/τριες των πέντε τμημάτων παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την εισήγηση της κυρίας Τσαγκαράκη και της έθεσαν πλήθος ερωτήσεων.

Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Τσαγκαράκη για τις γνώσεις και τις συμβουλές που μας έδωσε και ελπίζουμε να την ξαναέχουμε μελλοντικά στο σχολείο μας!

Συμβουλές για διατροφή του παιδιού

Παρουσίαση