Παίζω Χάντμπολ και στηρίζω την Εθνική μας ομάδα

H Ομοσπονδία Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος διοργανώνει αναπτυξιακό event με τίτλο “Παίζω Χάντμπολ και στηρίζω την Εθνική μας ομάδα” που θα διεξαχθεί την Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021 και ώρες 13:30-15:00 στο κλειστό γυμναστήριο Ηρακλείου “Δύο Αοράκια”.

Οι μαθητές/τριες θα γνωρίσουν το άθλημα του χάντμπολ (χειροσφαίριση) από τους τεχνικούς συμβούλους της Ομοσπονδίας και στη συνέχεια θα μπορούν να παρακολουθήσουν μαζί με τους γονείς τους δωρεάν τον αγώνα Ελλάδα- Τουρκία που θα αρχίσει στις 17:00.
Η Ομοσπονδία σε συνεργασία με τις εταιρείες Χαλκιαδάκη Α.Ε., Dole και Αρτοποιία – Ζαχαροπλαστική “Σταματάκης” έχει φροντίσει για τη σίτιση των παιδιών που θα πάρουν μέρος στο event, ενώ θα μοιραστούν και δώρα από το πρόγραμμα Be Active.
*Η είσοδος στην εγκατάσταση για μαθητές/τριες και γονείς θα πραγματοποιηθεί βάσει των υγειονομικών πρωτοκόλλων της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού.
prosklisi handball crete GRE TUR page 0001