Αλληλεγγύη προς τους πληγέντες

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού & 1ου και 5ου Νηπιαγωγείου Νέας Αλικαρνασσού

Σύλλογος Διδασκόντων 1ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Αλικαρνασσού

Σύλλογος Διδασκόντων 1ου & 5ου Νηπιαγωγείου Νέας Αλικαρνασσού

Οι Σύλλογοί μας σε συνεργασία με την Ένωση Γονέων Δήμου Ηρακλείου καλούν όσους γονείς μπορούν να προσφέρουν τη βοήθειά τους στους δοκιμαζόμενους από τον σεισμό συνανθρώπους μας στην περιοχή του Αρκαλοχωρίου.

Επειδή έχει συγκεντρωθεί ήδη μεγάλη ποσότητα ειδών πρώτης ανάγκης, θα ήταν προτιμότερο η βοήθεια να έχει τη μορφή δωροεπιταγής από οποιοδήποτε Super Market. Με τον τρόπο αυτό εξοικονομείται χώρος και οι πληγέντες έχουν τη δυνατότητα να αγοράσουν τα αγαθά που πραγματικά χρειάζονται. Η παράδοση των δωροεπιταγών θα γίνεται στα σχολεία μας.

Ας σταθούμε όλοι δίπλα σε αυτούς τους ανθρώπους που τόσο μας χρειάζονται αυτή τη δύσκολη στιγμή.

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να καλέσετε στα παρακάτω τηλέφωνα:

Διευθυντής 1ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Αλικαρνασσού

Νικόλαος Αντωνόπουλος 2810332030