Κανένα παιδί χωρίς σχολικά είδη

Ο «Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου – Δομήνικος Θεοτοκόπουλος», ο «Σύλλογος Εκδοτών & Βιβλιοπωλών Ηρακλείου Κρήτης», το Εθελοντικό Σωματείο «Α.Τ.Α.Χ.Τ.Ο.Ι», η Αποστολής Αγάπης, ο Κοινωνικός Χώρος Ιδρυμάτων Α & Μ Καλοκαιρινού και τα Παιδικά Χωριά SOS Ηρακλείου διοργανώνουν για έκτη συνεχόμενη χρονιά τη δράση αλληλεγγύης με τίτλο «Κανένα παιδί χωρίς σχολικά είδη».

Σκοπός της δράσης είναι η συλλογή σχολικών ειδών, τα οποία θα μοιράζονται  σε οικογένειες ευάλωτων κοινωνικά ομάδων με παιδιά σχολικής και προσχολικής ηλικίας, που αποδεδειγμένα αντιμετωπίζουν προβλήματα διαβίωσης και δυσκολεύονται να καλύψουν βασικές καθημερινές τους ανάγκες.

Όποια οικογένεια ενδιαφέρεται να προσφέρει βοήθεια, μπορεί να βρει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες στον παρακάτω σύνδεσμο :

Κανένα παιδί χωρίς σχολικά είδη