Αγιασμός Σχολικού Έτους 2021 – 2022

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

ΗΡΟΔΟΤΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο καθιερωμένος Αγιασμός για το σχολικό έτος 2021 – 2022 θα πραγματοποιηθεί στις 13 Σεπτεμβρίου 2021, ώρα 08.15΄.

Ώρα προσέλευσης: 08.00΄- 08.15΄

Κατά την προσέλευση, οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης θα παραμείνουν  στον προαύλιο χώρο του σχολείου, με τη συνοδεία ενός μόνο γονέα/κηδεμόνα, ενώ οι υπόλοιποι μαθητές/τριες του σχολείου θα περάσουν ασυνόδευτοι/ες στις αίθουσές τους. Όλοι οι μαθητές/τριες του σχολείου οφείλουν να επιδεικνύουν τη σχολική κάρτα με το αρνητικό αποτέλεσμα του διαγνωστικού ελέγχου ή πιστοποιητικό νόσησης κατά το τελευταίο εξάμηνο.

Η χρήση μάσκας στους χώρους του σχολείου είναι υποχρεωτική για όλους/ες.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Πληροφορίες για την αίθουσα κάθε τμήματος θα βρείτε στις εισόδους της σχολικής μονάδας τη Δευτέρα 13/09/2021 ή στην ενότητα του blog μας “Εκπαιδευτικοί – Προσωπικό Σχολικής Μονάδας”.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!