Ευχαριστήριο σε όλους όσους συνεισέφεραν στη συγκέντρωση τροφίμων

Για άλλη μια χρονιά ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων της σχολικής μας μονάδας έχοντας αίσθημα προσφοράς και αλληλεγγύης συγκέντρωσαν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, τα οποία διανεμήθηκαν σε οικογένειες του σχολείου μας που δυσκολεύονται να ανταπεξέλθουν σε βασικές ανάγκες.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στις οικογένειες που βοήθησαν σε αυτήν τη δράση και πρόσφεραν βοήθεια σε μέλη της εκπαιδευτικής μας κοινότητας που πραγματικά χρειάζονται τη στήριξή μας.

Η συνεισφορά, η αλληλοβοήθεια και η αλληλεγγύη απέναντι στον συνάνθρωπό μας είναι έννοιες που δεν πρέπει να εκλείψουν, ιδιαίτερα σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς που διανύουμε, κι οφείλουμε όλοι να τις κρατάμε στην κορυφή των προτεραιοτήτων μας.