Ο 1ος παιδικός διαγωνισμός εξωφύλλου της «σχεδίας»

Τo ελληνικό περιοδικό δρόμου απευθύνει ένα κάλεσμα στην οικία της φαντασίας, όπου η χαρά της εικαστικής δημιουργίας συναντά την προσφορά.
Η «σχεδία» καλεί τους μικρούς φίλους, παιδιά ηλικίας 5-12 χρόνων, που φοιτούν σε νηπιαγωγεία και δημοτικά σχολεία κάθε γωνιάς της πατρίδας μας να ντύσουν με χρώματα τη λέξη «σπίτι»,???? να αποτυπώσουν με το πινέλο τους τι σημαίνει για εκείνους η συγκεκριμένη τόσο ζεστή για όλους μας έννοια.
????Το παιδικό σκίτσο που θα κερδίσει τις καρδιές της κριτικής επιτροπής θα κοσμήσει το εξώφυλλο του τεύχους Ιανουαρίου 2022 του ελληνικού περιοδικού δρόμου, ενώ οι 2️⃣0️⃣ φιναλίστ θα δουν τα έργα τους να εκτίθενται στο σπίτι της «σχεδίας».

Καταληκτική ημερομηνία αποστολής σκίτσων: Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021.

Οι μαθητές/τριες θα δημιουργήσουν τα έργα τους στο σχολείο με τη βοήθεια της εκπαιδευτικού των Εικαστικών.

Η αποστολή των έργων θα γίνει από το σχολείο.

Όσοι γονείς επιθυμούν να συμμετέχουν τα παιδιά τους στον παραπάνω διαγωνισμό, χρειάζεται να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα:

Κάθε γονέας/κηδεμόνας συμπληρώνει τόσες δηλώσεις, όσα και τα παιδιά του.

Όσοι γονείς δεν επιθυμούν να συμμετέχουν τα παιδιά τους στον παραπάνω διαγωνισμό, δε χρειάζεται να συμπληρώσουν την παραπάνω φόρμα.