Σύμφωνα με την Φ52/38300/Δ1/ 17-3-2020 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων «Διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020- 2021», η διδασκαλία της 2ης Ξένης Γλώσσας, Γαλλικής και Γερμανικής πραγματοποιείται για δύο (2) ώρες την εβδομάδα στις Ε΄& ΣΤ΄ τάξεις των 4/θέσιων και άνω Δημοτικών Σχολείων του Ενιαίου Τύπου Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου.

Για τον ορθό και έγκαιρο προγραμματισμό,  παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Δ΄τάξης  να συμπληρώσουν και να υπογράψουν την επισυναπτόμενη υπεύθυνη δήλωση  για τη 2η ξένη γλώσσα προτίμησης του παιδιού τους (Γαλλική ή Γερμανική) και να την στείλουν στο email του σχολείου  mail@1dim-n-moudan.chal.sch.gr, έως τις 15 Μαΐου 2020.

Διαβάστε την εγκύκλιο εδώ

Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα