Εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Με τη δέουσα λαμπρότητα τίμησε και φέτος το σχολείο μας την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου με τους μαθητές και μαθήτριες των Γ1 και Γ2 τμημάτων που μας παρουσίασαν μία πολύ όμορφη γιορτή. Με τα ποιήματα, τα τραγούδια και το θεατρικό τους, μας συγκίνησαν και μας γέμισαν περηφάνεια. Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά τους δασκάλους τους κ. Θανάση Γκαντάρα και κα. Ανθή Τσαλίκογλου  και τη μουσικό μας κα. Πηνελόπη Πανταζή!!!!

Στη συνέχεια της ημέρας έγινε η καθιερωμένη κατάθεση στεφανιών στο ηρώο της πόλης μας, παρουσία του Δημάρχου Νέας Προποντίδας.

Τη Δευτέρα 28 Οκτωβρίου κορυφώθηκαν οι εορταστικές εκδηλώσεις με τη συμμετοχή μας στην παρέλαση.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές ακι μαθήτριες που συμμετείχαν στην παρέλαση, καθώς και στους γυμναστές μας κ. Κωνσταντίνο Κωνσταντέλη και Ευριπίδη Χειμωνίδη.

Ιδιαίτερα ευχαριστούμε την κα. Μαρία Τσινά για τις όμορφες φωτογραφίες που μας παραχώρησε!!!

Χρόνια πολλά σε όλους τους Έλληνες και του χρόνου!!!!