Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2021-22

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες των μαθητών του 1ου Δημοτικού Σχολείου Μοσχάτου,

Ο Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2021-22 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 09:00 π.μ.

Φέτος λόγω των αναγκαίων μέτρων πρόληψης διασποράς του κορωνοϊού ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του σχολείου μας με αντιπροσωπεία μαθητών και εκπαιδευτικών.

Προσέλευση μαθητών

Α΄ και Β΄ τάξη από τις 08:00 π.μ. έως και τις 08:10 π.μ.

Ε΄ και Στ΄ τάξη από τις 08:10 π.μ. έως και τις 08:20 π.μ.

Γ΄ και Δ΄ τάξη από τις 08:20 π.μ. έως και τις 08:30 π.μ.

Κατ΄ εξαίρεση οικογένειες με δύο ή περισσότερους μαθητές που ανήκουν σε διαφορετική ομάδα άφιξης, θα φέρνουν τα παιδιά τους στο ωράριο που αντιστοιχεί στην ομάδα του παιδιού με τη νωρίτερη άφιξη.

Οι μαθητές/τριες της Α τάξης σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου, θα πρέπει να έχουν μαζί τους τις σχολικές τους τσάντες προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία τους.

Ώρα αποχώρησης μαθητών/ριών : 10:00 π.μ.

Οι μαθητές/τριες φορούν υποχρεωτικά την προστατευτική μάσκα τους, κρατούν αποστάσεις και παραμένουν στις αίθουσες με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς.

Η είσοδος των μαθητών/μαθητριών στο σχολείο γίνεται:

α) με επίδειξη βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self – test) που γίνεται 24 ώρες πριν την προσέλευση,

β)  με επίδειξη βεβαίωσης νόσησης εντός τελευταίου εξαμήνου.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Μπερής Παναγιώτης