Προγραμματισμός Ολοήμερου σχ. έτους 2022-23

σας ενημερώνουμε ότι:

Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους σύμφωνα με το παρακάτω έντυπο:

ΑΙΤΗΣΗ_ΔΗΛΩΣΗ ΟΛ

• Όλες ανεξαιρέτως οι αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα γίνονται δεκτές χωρίς προϋποθέσεις. Ως εκ τούτου δεν απαιτούνται δικαιολογητικά εγγραφής για το σχολικό έτος 2022-23.
  • Η φοίτηση των μαθητών που εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα είναι υποχρεωτική.
  • Η δηλωθείσα ώρα ενδιάμεσης αποχώρησης παραμένει η ίδια, μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους.
  • Οι αιτήσεις θα πρέπει να κατατεθούν με κάθε πρόσφορο τρόπο (στο: mail@1dim-lykovr.att.sch.gr αναγράφοντας στο θέμα τη λέξη: ΟΛΟΗΜΕΡΟ, ή σε έντυπη μορφή) μέχρι την Πέμπτη 12.5.2022. Σε περίπτωση υποβολής εκπρόθεσμης αίτησης εγγραφής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα των σχολικών μονάδων, απαιτείται η γραπτή έγκριση του Διευθυντή Π.Ε. Β΄ Αθήνας.