3 Δεκεμβρίου: Παγκόσμια ημέρα ΑΜΕΑ

Μια σημαντική ημέρα ήταν για όλους μας στο σχολείο η Τρίτη 3 Δεκεμβρίου. Με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα ΑΜΕΑ τρεις ήρωες της ζωής και του αθλητισμού μας επισκέφθηκαν για να μας μιλήσουν και να μας δείξουν το άθλημα στο οποίο έχουν πετύχει σημαντικές διακρίσεις. Η κα. Χρυσή Μόρφη, αθλήτρια του μπότσια με συμμετοχή στους Παραολυμπιακούς αγώνες του Ρίο (2016), ο κ. Θανάσης Γκίγκας και ο κ. Χάρης Μπακάλης, πρωταθλητές Ελλάδος στην επιτραπέζια αντισφαίριση αθλητών με αναπηρία, μας μίλησαν όχι μόνο για το άθλημά τους αλλά και για την ανάγκη να σεβόμαστε τα δικαιώματα όλων των συνανθρώπων μας σε κάθε απλή καθημερινή μας δραστηριότητα. Τους ευχαριστούμε ολόθερμα για την παρουσία τους στο σχολείο μας και τους ευχόμαστε να έχουν πάντα επιτυχίες.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.