Φεβ 20

Το κινητό τηλέφωνο στη ζωή μας!

Φεβ 13

Αγαπητοί Γονείς,

Σας ανακοινώνουμε ότι η εκπαιδευτική δράση με τίτλο «Παραμονή των διδακτικών βιβλίων στο Δημοτικό Σχολείο για τουλάχιστον δύο Σαββατοκύριακα το μήνα», σύμφωνα με την. υπ΄ αριθμ. Πρωτ. 217785/Δ1/18-12018 Υπουργική Απόφαση του ΥΠΠΕΘ (ΦΕΚ 6014/τ.Β΄/31-12-2018 και ΦΕΚ 56/τ.Β΄21-01-2019), θα υλοποιηθεί το σχολικό έτος 2018-2019 στα Δημοτικά σχολεία της χώρας. Επομένως, τα βιβλία των μαθητών/τριών θα παραμένουν στο σχολείο τη δεύτερη και την τέταρτη Παρασκευή κάθε μήνα έως την Δευτέρα, ξεκινώντας από την Παρασκευή 22/02/2019.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Νοέ 22

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι τo Σχολείο μας την Τρίτη 27/11/2018 θα παραμείνει κλειστό, επειδή οι εκπαιδευτικοί θα συμμετάσχουν στην Τακτική  Γενική Συνέλευση του Συλλόγου Εκπαιδευτικών «Κ. Σωτηρίου».

Από τη Διεύθυνση

Νοέ 15

Πρόσκληση Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

Νοέ 14

Πρόσκληση

Νοέ 05

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι τo Σχολείο μας την Τετάρτη 7/11/2018 θα παραμείνει κλειστό, επειδή οι εκπαιδευτικοί θα συμμετάσχουν στις εκλογές για την ανάδειξη αιρετών μελών των υπηρεσιακών συμβουλίων.

Από τη Διεύθυνση

Οκτ 24

Πρόσκληση για τη γιορτή της 28ης Οκτωβρίου

Οκτ 11

Ανακοίνωση για το ολοήμερο

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι οι μαθητές των τάξεων Α΄, Β΄, Δ΄  θα μένουν στο Ολοήμερο κάθε μέρα μέχρι τις 16:00 όλες τις ημέρες. Οι μαθητές των τάξεων  Γ΄,Ε΄,ΣΤ΄ θα μένουν στο Ολοήμερο καθημερινά μέχρι τις 16.00, εκτός από την Παρασκευή που δε θα έχουν Ολοήμερο, επειδή δεν επαρκούν οι ώρες.

Σας ευχαριστούμε

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Σεπ 09

Αγιασμός

Σας ενημερώνουμε ότι

ο Αγιασμός για την  έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς

θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9.00 π.μ.

Αμέσως μετά οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν.

Παρακαλούμε τους γονείς να φροντίσουν

για την ασφαλή αποχώρηση των παιδιών.

Ιούν 06

Πρόγραμμα καλοκαιρινών εκδηλώσεων