1ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας – Υποστηρικτής της SID 2023 (Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2023)

SID 2023 Infographicπαρτ2

Η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου (Safer Iinternet Day 2023) προσφέρει την ευκαιρία να αναδείξουμε τις θετικές χρήσεις της τεχνολογίας και να διερευνήσουμε το ρόλο που όλοι διαδραματίζουμε συμβάλλοντας στη δημιουργία μιας καλύτερης και ασφαλέστερης διαδικτυακής κοινότητας. Παρακάτω μπορείτε να βρείτε ένα χάρτη με τους υποστηρικτές της Ημέρας, που έμπρακτα ενώνουν τις φωνές τους μαζί μας για ένα ασφαλέστερο και ποιοτικότερο διαδίκτυο για εμάς και τα παιδιά μας.

Το σχολείο μας συμμετέχει σ’ αυτόν τον χάρτη και οι μαθητές ενώνουν τη φωνή τους στο σύνθημα:

Όλοι Μαζί για Ένα Καλύτερο Διαδίκτυο!”

SID 1 DS

Κάνε κλικ στην παρακάτω εικόνα για να δεις τα σχολεία – υποστηρικτές πανελλαδικά…

sid2023 map