ΜΑΘΑΙΝΩ, ΑΛΛΑΖΩ ΣΤΑΣΗ! Έρευνα για την ανακύκλωση.

Οι μαθητές /τριες του σχολείου μας ,μετά το πέρας του  εκπαιδευτικού προγράμματος << Σκουπίδια εν Δράσει>> πήραν μερος σε ηλεκτρονική έρευνα  για να διαπιστωθεί κατα πόσο οι βιωματικές δράσεις που υλοποιήθηκαν οδήγησαν στην απόκτηση γνώσεων  και την  δημιουργία φιλικών προς το περιβάλλον στάσεων σχετικά με την διαχείριση των απορριμμάτων και την ανακύκλωση. Οι μαθητές /τριες όλων των τάξεων συμπλήρωσαν ηλεκτρονικά ένα ανώνυμο ερωτηματολόγιο στην αίθουσα Η/Υ, με την βοήθεια του εκπαιδευτικού πληροφορικής του σχολείου μας. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της έρευνας, αποκτήθηκαν βασικές γνώσεις για την ανακύκλωση , η δράση μας κρίθηκε ενδιαφέρουσα από τους μαθητές μας και υπάρχει η επιθυμία για επανάληψη ανάλογων περιβαλλοντικών προγραμμάτων σε επόμενα σχολικά έτη.

έρευνα για την ανακύκλωση!!.cleaned