Β΄ Βελισσάρεια

Την Κυριακή 19 Μαΐου 2019 το σχολείο μας, παρουσία σημαίας, συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις προς τιμήν του Κυμαίου Ήρωα Ιωάννη Βελισσαρίου.

Για 2η συνεχή χρονιά έγιναν, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων, αγώνες δρόμου με τη συμμετοχή μαθητών και μαθητριών από τα σχολεία της Κύμης.

Οι μαθητές του σχολείου μας έλαβαν μέρος στον αγώνα δρόμου και διακρίθηκαν κερδίζοντας πρώτες θέσεις.

Συγκεκριμένα στη κατηγορία των κοριτσιών των τάξεων Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄ τις πρώτες τρεις θέσεις κατέκτησαν οι εξής μαθήτριες:

1η θέση: Καράμπελα Ματίνα

2η θέση: Μπιμπή Παντελίτσα

3η θέση: Ζόγκου Ρενίσα

Στην κατηγορία των αγοριών των τάξεων Α΄-Β΄-Γ΄ την 3η θέση κατέκτησε ο μαθητής της Γ΄ τάξης του σχολείου μας Ρούσσος Αλέξανδρος.

Μετά το τέλος των αγώνων ακολούθησε η βράβευση των μαθητών και η κατάθεση στεφάνων στο μνημείο του ήρωα.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που έλαβαν μέρος στα Β΄ Βελισσάρεια.