Καθαρισμός παραλίας Σουτσινίου

Το Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015 ,το σχολείο μας με τη συνδρομή του Λιμεναρχείου Κύμης ,ανέλαβε να καθαρίσει την παραλία που βρίσκεται στην περιοχή Σουτσίνι  στο πλαίσιο εθελοντικού καθαρισμού, συμμετέχοντας στην Παγκόσμια Εκστρατεία Εθελοντικού Καθαρισμού Ακτών ( ICC) που διοργανώνεται κάθε χρόνο από την HELMEPA.Ήταν η πρώτη δράση που ανέλαβε το σχολείο για τη φετινή σχολική χρονιά και στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία καθώς τα παιδιά ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα με ιδιαίτερη προθυμία. Με το πέρας  της δράσης έγινε καταγραφή των απορριμάτων , διαχωρίστηκαν τα ανακυκλώσιμα , έγινε επεξεργασία των δεδομένων και στάλθηκαν τα αποτελέσματα στην HELMEPA. Ευχαριστούμε το δήμο Κύμης – Αλιβερίου που φρόντισε για τη μεταφορά και τη μετακίνηση των μαθητών .

DSCN5164 (3) DSCN5163 (2) DSCN5161 (2) DSCN5160 (2) DSCN5174 (2)DSCN5159 (2)