Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες

• Την Παρασκευή 15/03/2024 τις τελευταίες ώρες του πρωινού προγράμματος θα γιορτάσουμε το έθιμο του καρναβαλιού στο σχολείο μας. Όσοι μαθητές/τριες επιθυμούν μπορούν να φέρουν μαζί τους στολές τις οποίες θα χρησιμοποιήσουν μόνο κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης .Απαγορεύονται αυστηρά σπρέι ,καψούλες όπλων κομφετί και αιχμηρά αντικείμενα (πχ πλαστικό σπαθί, μαχαίρι κ.α)
  • Την Τετάρτη 20/03/2024 και αυστηρά τις ώρες 13:15 – 14.00 θα γίνει ενημέρωση επίδοσης μαθητών/τριών Β΄ Τριμήνου. θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου στις μεγάλες τάξεις Γ΄, Δ΄, Ε΄, Στ΄, . Στις μικρές  τάξεις Α΄, και Β΄, θα υπάρχει ενημέρωση προόδου.
  • Πολλοί γονείς – κηδεμόνες ζητούν τον αριθμό μητρώου ( ΑΜ) του παιδιού τους.     Ο αριθμός αυτός αναγράφεται στον έλεγχο προόδου των μεγάλων τάξεων ( Γ΄, Δ΄, Ε΄, Στ΄ ) .Στις μικρές τάξεις όπου δεν παίρνουν έλεγχο προόδου θα δοθεί από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων την Τετάρτη κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης .

Προς εξυπηρέτησή σας.

• Βεβαίωση φοίτησης (όσοι έχουν ελληνική ιθαγένεια) εκδίδεται από την πλατφόρμα gov. gr. Και σε αυτή την περίπτωση αναγράφεται ο αριθμός μητρώου μαθητή για όποιον επιθυμεί.

Σας ευχαριστώ

Ο Δ/ντής