Οδηγίες για την Σύγχρονη Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι τις επόμενες ημέρες θα ξεκινήσουν  μαθήματα  Σύγχρονης Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Για τις ημέρες και ώρες των μαθημάτων θα ενημερωθείτε από τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων μέσω των ψηφιακών τάξεων ή μέσω mail. Με τον ίδιο τρόπο θα λάβετε και το Link για να συνδεθείτε στην εφαρμογή της Cisco webex. Επίσης σας αποστέλλουμε οδηγίες για την χρήση της εφαρμογής Cisco webex μέσω της οποίας θα πραγματοποιούνται τα μαθήματα τηλε-εκπαίδευσης και τους κανόνες που θα πρέπει να γνωρίζουν οι μαθητές για την αποτελεσματικότερη συμμετοχή τους στα μαθήματα.

Οδηγίες για την χρήση της εφαρμογής Cisco webex θα βρείτε εδώ:508_OdigosMathiti-Syghroni

Κανόνες για την αποτελεσματικότερη συμμετοχή των μαθητών στην τηλε-εκπαίδευση μπορείτε να διαβάσετε εδώ:elearning_tips4