Επαναλειτουργία σχολείου.

Σύμφωνα με την κυβερνητική απόφαση, τα σχολεία της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, επαναλειτουργούν από τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020. Τα μαθήματα θα διαρκέσουν μέχρι την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020.

Το σχολείο μας θα λειτουργήσει με πλήρες πρόγραμμα, καθημερινά για όλα τα τμήματα.

Σχετικά:

Κοινή Υπουργική Απόφαση για την επαναλειτουργία των σχολείων.

Κοινή Υπουργική Απόφαση για τα μέτρα προστασίας στις μετακινήσεις.

Εγκύκλιος για τον τρόπο επαναλειτουργίας των σχολικών μονάδων.

Αξιολογήσεις από το 2ο ΚΕΣΥ Ανατολικής Αττικής.

Σήμερα, Τετάρτη 27/5/2020 πραγματοποιούνται στο σχολείο μας, από το 2ο ΚΕΣΥ Ανατολικής Αττικής, αξιολογήσεις μαθητών που φοίτησαν στην ΣΤ΄ τάξη, σχετικά με την αλλαγή σχολικής βαθμίδας.

Εγγραφές στην Α΄ τάξη.

Υπενθυμίζουμε ότι οι εγγραφές στα Δημοτικά Σχολεία πραγματοποιούνται από 1-30 Μαΐου. Συνεπώς η τελευταία ημέρα εγγραφών στην Α΄ τάξη, είναι η Παρασκευή 29 Μαΐου 2020.
Τα παιδιά που ήδη φοιτούν στο σχολείο μας δεν χρειάζεται να κάνουν εκ νέου εγγραφή.