Χριστουγεννιάτικο θεατρικό.

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018, στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για τα Χριστούγεννα. Τα παιδιά μας, αφού είχαν προετοιμαστεί όλο το προηγούμενο διάστημα, με κέφι και ζωντάνια, παρουσίασαν το θεατρικό τους.

Υπεύθυνη του θεατρικού και της παρουσίασης, η εκπαιδευτικός θεατρικής αγωγής του σχολείου μας, η Εύα Υφαντοπούλου, της μουσικής και των τραγουδιών, η μουσικός του σχολείου μας, Βασιλική Βασιλοπούλου.

Με τα παιδιά, στο θεατρικό έλαβαν ενεργά μέρος οι όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, με τις “νεράιδες” και τον Άγιο Βασίλη να έχουν κεντρικό ρόλο.

Μετά την εκδήλωση, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μοίρασε δώρα στα παιδιά και ήμασταν πλέον έτοιμοι για τις χριστουγεννιάτικες διακοπές.