Η καλοκαιρινή μας γιορτή.

Την Τρίτη 12 Ιουνίου 2018, τα παιδιά του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Νέας Μάκρης παρουσίασαν την παράσταση “Ο Δεκατρής και η βασιλοπούλα”, στο χώρο του Ιδρύματος “Παμμακάριστος”..

Σε μια εκδήλωση γεμάτη από χαρά και συγκίνηση, γονείς, φίλοι και προσωπικό του σχολείου απολαύσαμε τα παιδιά μας, που παρουσίασαν μια εξαιρετική δουλειά.

Με τον τρόπο αυτό έκλεισε μια ακόμα δημιουργική χρονιά, την οποία όλοι μας, μικροί και μεγάλοι, χαρήκαμε και νιώσαμε ότι πήραμε και δώσαμε το περισσότερο που γινόταν.

Θερμά συγχαρητήρια στο εκπαιδευτικό και βοηθητικό προσωπικό του σχολείου, τον διευθυντή και την υποδιευθύντρια και σε όλες και όλους, που δούλεψαν με την ψυχή τους για την παρουσίαση αυτή.

Τέλος, τα πιο πολλά συγχαρητήρια ανήκουν στα παιδιά του σχολείου μας που απέδειξαν ότι τίποτα δεν είναι αύνατο όταν το θέλεις πραγματικά και το προσπαθείς και κυρίως όταν χαίρεσαι τη δημιουργία.

Καλό Καλοκαίρι!