Κοινές δραστηριότητες με το 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Μάκρης.

Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία, την Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 2017, ομάδα μαθητών του σχολείου μας επισκέφτηκε το 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Μάκρης.

Εκεί, μαζί με παιδιά του σχολείου αυτού, τα παιδιά μας έλαβαν μέρος σε ποικιλία δραστηριοτήτων, κίνησης και αθλητικών παιχνιδιών, εικαστικών και μουσικής. Διασκέδασαν, αθλήθηκαν, ζωγράφισαν χριστουγεννιάτικα δέντρα, έπαιξαν μουσικά παιχνίδια και τραγούδησαν τα κάλαντα.

Η εμπειρία ήταν υπέροχη, την χάρηκαν όλα τα παιδιά και μέσα από αυτή ήταν φανερό πως βγήκαν ωφελημένα, τόσο τα παιδιά του σχολείου μας όσο και τα παιδιά του σχολείου που μας φιλοξένησε.

Ευχαριστούμε τους μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Μάκρης για την υπέροχη φιλοξενία και τη βοήθεια, τον Διευθυντή του σχολείου κ. Σπέγκο, την υποδιευθύντρια, τις εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής και Εικαστικών και τον εκπαιδευτικό Μουσικής. Ευχαριστούμε επίσης τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας που συνόδευσαν τα παιδιά.

Τέλος πρέπει να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά μας, που ανταποκρίθηκαν με υπέροχο τρόπο στη διαδικασία αυτή!