ΑΓΙΑΣΜΟΣ -ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Χωρίς κατηγορία

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ανακοινώνουμε ότι ο Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 9.00 το πρωί.
Η είσοδος των παιδιών στο σχολείο θα ξεκινήσει στις 08.40. Θα μεταβούν απευθείας στις τάξεις τους όπου θα τους περιμένουν οι δάσκαλοι/ες τους.
Η είσοδος των γονέων δε θα επιτρέπεται.
Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του σχολείου. Κατόπιν ο ιερέας θα μπει σε κάθε τμήμα και θα αγιάσει μαθητές και εκπαιδευτικούς.
Μετά το πέρας του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο (περίπου στις 09.30).
Σημαντικές σημειώσεις:
1. Οι μαθητές κατά την είσοδό τους στο σχολείο πρέπει υποχρεωτικά να κρατούν τη σχολική κάρτα Covid-19(βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος) συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη. Δίχως αυτήν δε θα επιτραπεί η είσοδος στο σχολείο.
2. Με την είσοδο στην αυλή του σχολείου όλοι φορούν την προστατευτική μάσκα.