Η εκδήλωση της Δευτέρας για το Σχολείο μας.

Τη Δευτέρα 12 Μαΐου 2014, μια πολύ ξεχωριστή εκδήλωση έλαβε χώρα στην πόλη μας. Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά , το ψητοπωλείο “Τζίμης” διοργάνωσε εκδήλωση για το  Ειδικό  Σχολείο Καλαμάτας, προκειμένου να εξοπλισθεί αίθουσα Αισθητηριακής Ολοκλήρωσης για παιδιά με αυτισμό. Η εκδήλωση ξεκίνησε στις 12 το μεσημέρι και ολοκληρώθηκε αργά το απόγευμα, ενώ εικαστικοί προσέφεραν έργα τους και πολλά μουσικά σχήματα της πόλης μας πλαισίωσαν την εκδήλωση. Οι μαθητές του Ειδικού σχολείου, οι γονείς, καθώς και το προσωπικό ευχαριστούμε το ψητοπωλείο “Τζίμης”, τους καλλιτέχνες που συμμετείχαν, αλλά και όλο τον κόσμο της Καλαμάτας και της ευρύτερης περιοχής που συνέβαλαν σε αυτήν την προσπάθεια προκειμένου να γίνει πραγματικότητα ένα όνειρο για τα παιδιά με αυτισμό!

SAM_2128   SAM_2098  ΤΖΙΜΗΣ ΦΩΤΟ