Εγγραφή Μαθητών στην Α΄ τάξη του 1ου Δημ. Σχ. Δραπετσώνας

Φεβ 202127

ΠΟΤΕ;

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Λόγω των εξαιρετικά δύσκολων υγειονομικών συνθηκών λόγω του κορωνοϊού – COVID-19 οι εγγραφές των μαθητών/μαθητριών στην Α τάξη του Δημοτικού Σχολείου παρατείνονται μέχρι και την Τετάρτη 31 Μαρτίου 2021.

Ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές των μαθητών/-τριων που θα φοιτήσουν στην Πρώτη Τάξη του Δημοτικού σχολείου, κατά το σχολικό έτος 2021-2022, αρχίζουν τη Δευτέρα 1η Μαρτίου  και λήγουν την Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021. Κατά το χρονικό διάστημα που το σχολείο είναι σε αναστολή λειτουργίας οι εγγραφές θα γίνονται αποκλειστικά κατόπιν ραντεβού στο τηλέφωνο 210 4616067. Μετά το άνοιγμα του σχολείου οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά 10:00-12:00.

Κατά την προσέλευση στο σχολείο παρακαλείστε, όπως χρησιμοποιείται απαραίτητα μάσκα, σύμφωνα με τα  απαιτούμενα μέτρα αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.)

ΠΟΙΟΙ;

Φέτος, στην Πρώτη Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα εγγραφούν υποχρεωτικά παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2015 μέχρι και 31-12-2015.

ΟΡΙΑ ΤΟΥ 1ου ΔΗΜ. ΣΧ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

Τα όρια του σχολείου μας θα τα βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Α.  Υποβάλλονται κατά την εγγραφή :

1. Αίτηση & Υπεύθυνη Δήλωση

Θα τις παραλάβετε από το Σχολείο και θα συμπληρώσετε τα απαραίτητα στοιχεία ή μπορείτε από εδώ:

2. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου

Θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο που φοίτησε ο μαθητής /μαθήτρια

3. Αποδεικτικό Διεύθυνσης κατοικίας

Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (π.χ. συμβόλαιο , λογαριασμός ηλεκτρικής ενέργειας, λογαριασμός τηλεφώνου, φορολογική δήλωση )

4. Βιβλιάριο Υγείας

Φωτοτυπία των σελίδων εμβολιασμού του μαθητή ή άλλο στοιχείο από το οποίο προκύπτει πως έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια