ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 11 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Ιαν 20219

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, καλημέρα. Ελπίζουμε η νέα χρονιά να βρήκε εσάς και τα αγαπημένα σας πρόσωπα υγιείς. Εν όψει της επαναλειτουργίας του σχολείου μας τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α) ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ

Το πρωί η προσέλευση των μαθητών θα γίνεται όπως και πριν κλείσουμε, προσέχοντας όμως πολύ να μη δημιουργείται συνωστισμός στην είσοδο του σχολείου και στον χώρο γύρω από αυτήν.

Β) ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

Το μεσημέρι οι μαθητές θα σχολούν με τον εξής τρόπο:

• Α τάξη (Α1 και Α2)

Στις 13:15 από την είσοδο του σχολείου επί της Ελ. Βενιζέλου (από εκεί που αποχωρούσαν και πριν να κλείσουμε)

• Β τάξη (Β1 και Β2)

Στις 13:20 από την είσοδο του σχολείου επί της Ελ. Βενιζέλου (από εκεί που αποχωρούσαν και πριν να κλείσουμε)

• Γ1 και Γ2

Στις 13:20 από την είσοδο του σχολείο που βρίσκεται επί της Άγγελου Σικελιανού (η είσοδος για το 2ο Νηπιαγωγείο)

• Γ3

• Δ τάξη (Δ1 και Δ2)

Στις 13:25 από την είσοδο του σχολείου επί της Ελ. Βενιζέλου (από εκεί που αποχωρούσαν και πριν να κλείσουμε)

• Ε τάξη (Ε1 και Ε2)

Στις 13:25 από την είσοδο του σχολείο που βρίσκεται επί της Άγγελου Σικελιανού (η είσοδος για το 2ο Νηπιαγωγείο)

• ΣΤ τάξη (ΣΤ1 και ΣΤ2)

Στις 13:15 από την είσοδο του σχολείο που βρίσκεται επί της Άγγελου Σικελιανού (η είσοδος για το 2ο Νηπιαγωγείο)

Γ) ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

Η  Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο θα λειτουργήσουν κανονικά από τη Δευτέρα.

Δ) ΣΧΟΛΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

Τα Σχολικά Γεύματα  θα διανέμονται κανονικά από τη Δευτέρα, γι΄ αυτό παρακαλούμε οι μαθητές να κρατούν μία τσαντούλα μαζί τους.

Επίσης, δε ξεχνούμε ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική για τους μαθητές και είναι καλό να έχουν δύο ή και παραπάνω μάσκες μαζί τους.

Ο μαθητής πρέπει να έχει μαζί του τη Βεβαίωση Μετακίνησης Μαθητή.

Θερμή παράκληση, κατά την προσέλευση και την αποχώρηση των μαθητών από το σχολείο να τηρούνται οι απαιτούμενες αποστάσεις και να μη δημιουργείται συνωστισμός στην είσοδο του σχολείου.

Ολόψυχα ευχόμαστε το 2021 να φέρει πιο όμορφες στιγμές σε όλους μας, με πολλές αγκαλιές, αγάπη, σωματική και ψυχική δύναμη!!

από κάτω από: Covid - 19| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 11 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ