Το Make-A-Wish εκπληρώνει ευχές παιδιών με πολύ σοβαρές ασθένειες. Μια ευχή αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του ταξιδιού για τη θεραπεία, γι’ αυτό και εμείς στο σχολείο μας θα βοηθήσουμε συμμετέχοντας με αφορμή την παγκόσμια ημέρα καρκίνου το μήνα Φεβρουάριο!

Έρευνες καταδεικνύουν ότι τα παιδιά στα οποία έχει εκπληρωθεί η ευχή τους, μπορούν να ανακτήσουν τη σωματική και συναισθηματική δύναμη που χρειάζονται για να αντιμετωπίσουν μια πολύ σοβαρή ασθένεια.

Φέτος, μέσα στις πιο δύσκολες συνθήκες που ζει η ανθρωπότητα, ας πάρουμε ο καθένας μας ένα μικρό αστεράκι και ένα βραχιολάκι από αυτά που το σχολείο μας προμηθεύτηκε. Στα χάρτινα αστέρια στο πίσω μέρος τους, ο καθένας μας μπορεί να γράψει τη δική του ευχή και “μαγικά” μεταμορφώνονται σε αστέρια αγάπης!

Ας φωτίσουμε τη ζωή ενός λιγότερο τυχερού παιδιού που παλεύει για τη ζωή του με μια ξεχωριστή δωρεά των 2€. Μπορούμε να δημιουργήσουμε μια μοναδική αλυσίδα αγάπης και να δώσουμε δύναμη στην ευχή! Ας χαρίσουμε δύναμη, ελπίδα, ζωή!!!