Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το νόμο Ν 4115/2013 και την ΥΑ 17812/Γ6/12-2-2014, από την έναρξη της σχολικής χρονιάς στο σχολείο μας έχει συσταθεί Επιτροπή Διεπιστημονικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης κι Υποστήριξης (ΕΔΕΑΥ) που απαρτίζεται από Κοινωνική Λειτουργό, Ψυχολόγο και Εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής.

Στη νέα πραγματικότητα λόγω του Κορονοϊού, η ΕΔΕΑΥ συνεχίζει κι έχει προσαρμόσει τη λειτουργία της κάθε Δευτέρα και Παρασκευή (8:30- 12:30). Η  συνεργασία με τα μέλη της Επιτροπής έχει υποστηρικτικό και συμβουλευτικό χαρακτήρα προς τους μαθητές, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς. Μπορείτε να ενημερώνεστε με σχετικά άρθρα από την ηλεκτρονική σελίδα του Σχολείου μας, καθώς επίσης και να επικοινωνήσετε στέλνοντας το αίτημά σας στις παρακάτω ηλεκτρονικές διευθύνσεις.

e-mail: dsyranidou@sch.gr (Συρανίδου Δέσποινα, Κοινωνική Λειτουργός)

e-mail: aikatgiann@sch.gr (Γιαννούλη Γιαννούλη, Ψυχολόγος)

e-mail:  elzaimi@sch.gr  (Ζαϊμη Έλενα, Εκπαιδευτικός Ειδικής Αγωγής)

Αναφορικά με τους/τις μαθητές/τριες που υποστηρίζονταν ήδη από την ΕΔΕΑΥ, οι γονείς αυτών θα ενημερωθούν με προσωπικό ηλεκτρονικό μήνυμα.