Αξιότιμοι γονείς, τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2021 ξεκινά η επαναλειτουργία των σχολείων.

Το σχολείο μας θα εξακολουθήσει να λειτουργεί όπως και την προηγούμενη χρονιά δηλαδή με διαφορετικές εισόδους και εξόδους για τις τάξεις, διαφορετικούς χώρους διαλειμμάτων ανά τμήμα και ό,τι άλλο προβλέπεται και είναι δυνατό να γίνει για την προσπάθεια μη διασποράς της νόσου COVID. Οι εκπαιδευτικοί θα ενημερώσουν τους μαθητές/τις μαθήτριες για τις διαφορές στο νέο πρωτόκολλο λειτουργίας. Παρακάτω παραθέτουμε όλες τις οδηγίες από την νέα Κ.Υ.Α. τις οποίες απλοποιήσαμε.  Παρακαλούμε για την προσεκτική τήρηση όλων όσων προβλέπονται. Ζητάμε τη συνεργασία σας και την άμεση ενημέρωσή μας για το παραμικρό κρούσμα ώστε να καταφέρουμε και τη νέα χρονιά να διατηρήσουμε τις καλές συνθήκες που είχαμε.

Φ.Ε.Κ.