Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών ΠΕ Δυτικής Αττικής «Κ.Βάρναλης» εκφράζει τα θερμά συλλυπητήριά του στις οικογένειες των αδικοχαμένων συνανθρώπων μας στη Μάνδρα και Ν. Πέραμο Αττικής. Δηλώνουμε την αλληλεγγύη μας σε όσους καταστράφηκαν οι κόποι μιας ζωής από τη φονική πλημμύρα και οργανώνουμε  μαζί με άλλα σωματεία τη δράση μας για την διεκδίκηση άμεσων μέτρων ανακούφισης για τους πληγέντες και για ουσιαστικά έργα αντιπλημμυρικής προστασίας.

Η συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης (βρεφικά είδη, πάνες, μωρομάντηλα, εμφιαλωμένο νερό, γάλα εβαπορέ, κλινοσκεπάσματα, σεντόνια, sleeping bags, κουβέρτες, γαλότσες και αδιάβροχα για ενήλικες και ανήλικους), ανάγκη για καθαριστικά είδη σπιτιού (σκούπες, φαράσια, κουβάδες, σφουγγαρίστρες, απορρυπαντικά  κτλ θα γίνεται στα παρακάτω σχολεία της περιοχής:

Ασπρόπυργος: 4ο ΔΣ Ασπροπύργου (τηλ. 2105575949)

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ