Αποτελέσματα Κλήρωσης Επιλογής Σημαιοφόρου και Παραστατών

Σημαιοφόφος : Ρόδης Ευάγγελος
Παραστάτης (δεξιά): Σιαβίκης

Επίσκεψη στον Αρχαιολογικό Χώρο της Ελευσίνας

Η Γ΄τάξη του σχολείου μας επισκέφθηκε τον Αρχαιολογικό Χώρο της Ελευσίνας. Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας περπάτησαν και ξεναγήθηκαν στο χώρο και στο Μουσείο από το οποίο έμειναν ενθουσιασμένοι.

Αξιότιμοι γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι για το σχολικό έτος 2019-2020, κάθε Δευτέρα και Παρασκευή θα υπάρχει στο σχολείο μας μια Επιτροπή Διεπιστημονικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης που θα περιλαμβάνει Ψυχολόγο και Κοινωνική Λειτουργό. Ο στόχος της επιτροπής είναι να βοηθήσει και να στηρίξει μαθητές και γονείς για την καλύτερη αντιμετώπιση τυχόν δυσκολιών καθώς

Δράση -Η τσάντα στο σχολείο

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την υπ΄αριθ. 11/20-09-2019 Πράξη του Συλλόγου Διδασκόντων, η τσάντα των μαθητών και μαθητριών παραμένει στο σχολείο το 2ο και 4ο Σαββατοκύριακο κάθε μήνα.

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

Καλωσορίσαμε σήμερα τους μαθητές και τις μαθήτριές μας στο σχολείο μας. Να έχουμε όλοι μια δημιουργική και ήρεμη σχολική χρονιά!