Δημοτικό Σχολείο Άσπρων Σπιτιών

Φεβ 202128

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2267041306

Τη σχολική χρονιά 2021-2022 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως και 31-12-2015.
Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021.
Ώρες υποβολής των αιτήσεων στο  Σχολείο 9:00 π.μ-14:00 μ.μ

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Αίτηση εγγραφής (έντυπο του σχολείου- διατίθεται και στο σχολείο)
  2. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια (επίδειξη πρωτοτύπου και φωτοτυπία η σελίδα του μπλε βιβλιαρίου του μαθητή)
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (επίδειξη πρωτοτύπου και φωτοτυπία εγγράφου).
  4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (χορηγείται από το νηπιαγωγείο φοίτησης).
  5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) υποβάλλεται συμπληρωμένο από την ημερομηνία εγγραφής μέχρι τέλους Σεπτεμβρίου (έντυπο υπουργείου- διατίθεται και στο σχολείο ).
  6. Προαιρετικά: Αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο (έντυπο υπουργείου- διατίθεται και στο σχολείο)

Παρακαλούμε, για την εγγραφή του παιδιού σας στην Α΄τάξη, να προσέρχεστε στο σχολείο με μάσκα και  ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία.

Εκ της Δ/νσεως του Σχολείου

Στα συνημμένα μπορείτε να βρείτε την αίτηση εγράφης, το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή και την αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο.

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Τα σχόλια είναι κλειστά.