Η δωρεά των εκδόσεων Μεταίχμιο

6 Ιούν 2013

Οι Εκδόσεις Μεταίχμιο στα πλαίσια του εορτασμού των 20 χρόνων παρουσίας τους στον εκπαιδευτικό χώρο επέλεξαν να εξοπλίσουν τις σχολικές βιβλιοθήκες 11 ακριτικών Δημοτικών και Γυμνασίων από τον Έβρο μέχρι τη Θεσπρωτία. Το Δημοτικό μας ήταν αυτό που επιλέχθηκε από το Νομό Καστοριάς από τις εν λόγω εκδόσεις προκειμένου να εμπλουτιστεί η βιβλιοθήκη του με πλέον των 100 τίτλων βιβλών (βλ. και την Α.Π. 70237/Γ7, 23-5-2013, απόφαση του ΥΠΑΙΘΠΑ).

Ευχαριστούμε τις Εκδόσεις Μεταίχμιο για την ιδιαίτερη τιμή που μας έκαναν και τους συγχαίρουμε για τη γενναιόδωρη —και με πολλούς συμβολισμούς— πρωτοβουλία τους με την οποία διευκολύνουν το έργο των εκπαιδευτικών και προάγουν τις γνώσεις αλλά και το συναίσθημα των μαθητών σε μια εποχή που το έχουν ιδιαίτερη ανάγκη.

Δείτε τον κατάλογο με τα βιβλία που θα εμπλουτιστεί η βιβλιοθήκη μας.

Ενέργειες