ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, με σύνθημα «Αγαπώ την Άθληση-Αγαπώ την Υγεία μου». Οι μαθητές όλων των τάξεων και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας πήραν μέρος στην πεζοπορία από το σχολείο μέχρι το χωριό Άγιος Γεώργιος. Στο εκκλησάκι Αγία Παρασκευή έγινε στάση για ξεκούραση,νερό και κολατσιό. Η πεζοπορία συνεχίστηκε μέχρι την εκκλησία του Αγίου Γεωργίου. Να ευχαριστήσουμε τον κύριο και την κυρία Ζωγράφου που πρόσφεραν νοστιμότατες χειροποίητες πίτες στους εκπαιδευτικούς. Μετά ήρθε η ώρα της επιστροφής με τελευταία στάση στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας. Εκεί τα αγόρια σε συνεργασία με μαθητές του Ειδικού Δημοτικού έπαιξαν ποδόσφαιρο. Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή στις δράσεις!!!!!!!

Πηγαίνοντας στο χωριό Άγιος Γεώργιος

Στο εκκλησάκι Αγία Παρασκευή