Γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου, οι μαθητές της Δ’ τάξης του σχολείου μας, σε συνεργασία με τους μαθητές του Ειδικού Δημοτικού, τίμησαν τους ήρωες του Αλβανικού Μετώπου με ποιήματα, θεατρικά και τραγούδια. Όλα αποδόθηκαν από τους μικρούς μας μαθητές με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Πολλά συγχαρητήρια στη δασκάλα τους κ. Καρυδάκη Αικατερίνη, στον μουσικό μας κ. Χατζή Ιωάννη, στην κ. Αλεξίου Αικατερίνη, δασκάλα του τμήματος ένταξης, στις εκπαιδευτικούς του Ειδικού Δημοτικού και φυσικά στους μικρούς μας ηθοποιούς!!!!!! Επίσης το σχολείο μας τίμησε τον κ. Κόκκινο Λουκά  με την προσφορά μιας πλακέτας για όλα όσα πέρασε την περίοδο της Κατοχής και θέλησε να τα μοιραστεί μαζί μας. Τον ευχαριστούμε πολύ!!!!!