Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Την Παρασκευή, 21 Δεκεμβρίου, οι μαθητές των Γ’ και Δ’ τάξεων του σχολείου μας, σε συνεργασία με τους μαθητές του Ειδικού Δημοτικού, παρουσίασαν τη χριστουγεννιάτικη γιορτή που είχαν ετοιμάσει. Έλατα, καλικάντζαροι, Άι Βασίληδες  ήταν οι ρόλοι που υποδύθηκαν οι μικροί μας μαθητές. Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς μας  ηθοποιούς  για την τόσο ωραία γιορτή που μας παρουσίασαν. Επίσης, συγχαρητήρια στις δασκάλες των τάξεων κ. Μπάκα Ελευθερία, κ. Καρυδάκη Κατερίνα, στον μουσικό του σχολείου μας κ. Χατζή Γιάννη και σ’όλες τις εκπαιδευτικούς του Ειδικού Δημοτικού.

Στη συνέχεια οι εκπαιδευτικοί κυρίες Κρανιά Αθανασία, Αντωνοπούλου Χρυσούλα και Σαββανή Νίκη ετοίμασαν σαλάτες με λαχανικά του κήπου της Δ’ και ΣΤ’ τάξης. Όλοι οι μαθητές έφαγαν υγιεινά και νόστιμα. Χρόνια Πολλά, Καλά Χριστούγεννα, Ευτυχισμένο και δημιουργικό το 2019!!!!!!!! Καλή Χρονιά σε όλους!!!!!!!!