Γιορτή Λήξης

Το απόγευμα της 14ης Ιουνίου έγινε η γιορτή λήξης στον αύλειο χώρο του σχολείου μας, σε συνεργασία με το Ειδικό Δημοτικό. Πλήθος κόσμου παραβρέθηκε στην εκδήλωση. Με την παρουσία τους τίμησαν τη γιορτή  ο Περιφερειακός κ. Δημητρίου Χρήστος, ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Καστρίτης Παναγιώτης, ο Σχολικός Σύμβουλος της 1ης Περιφέρειας κ. Σάρρας Σπυρίδων, ο αντιδήμαρχος κ. Αγγελόπουλος Άρης, ο Διοικητής της Πυροσβεστικής κ. Κεφαλάς Δημήτριος και πολλοί συνταξιούχοι εκπαιδευτικοί. Η έναρξη της γιορτής έγινε με ένα αφιέρωμα στον ευεργέτη Πέτρο Μαρκίδη, στην ιστορία του σχολείου και ακολούθησε προβολή video με παλιές φωτογραφίες από  σχολικές εκδηλώσεις. Στη συνέχεια ποιήματα, τραγούδια,  χοροί και θεατρικά μιας “άλλης εποχής” αποδόθηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο από όλους τους μαθητές. Συγχαρητήρια σε όλους τους εκπαιδευτικούς και των δύο σχολείων και φυσικά στους μαθητές που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό!!!!! Στη συνέχεια  ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων  οργάνωσε πλούσιο μπουφέ από υπέροχα εδέσματα που πρόσφεραν  οι γονείς των μαθητών και ακολούθησε μουσική βραδιά με την ορχήστρα του κ. Σούφρα Ιωάννη. Τους ευχαριστούμε όλους πάρα πολύ. Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!!!!!!