Αποχαιρετισμός από τη ΣΤ’ τάξη

Την Παρασκευή 15 Ιουνίου οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης αποχαιρέτισαν το Δημοτικό. Η  έναρξη της τελετής έγινε με ένα τραγούδι στα Γαλλικά, ακολούθησε  Video με φωτογραφίες των μαθητών (από διάφορες φάσεις της  ζωής τους) και ένας συγκινητικότατος λόγος για όλα αυτά τα χρόνια που πέρασαν στο Δημοτικό. Στη συνέχεια οι μαθητές προσέφεραν από ένα λουλούδι σε όλους τους εκπαιδευτικούς. Οι μαθητές του Ειδικού Δημοτικού τους ευχαρίστησαν με τον δικό τους τρόπο, για τη συνεργασία που είχαν όλα αυτά τα χρόνια τα δύο σχολεία, προσφέροντάς τους από μία φωτογραφία με δράσεις που είχαν κάνει από κοινού. Ευχαριστούμε πολύ τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του Ειδικού Δημοτικού. Στη συνέχεια δόθηκαν οι Τίτλοι Σπουδών, μία κονκάρδα του σχολείου και η ετήσια αναμνηστική φωτογραφία, η οποία ήταν προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Τους ευχαριστούμε πολύ για το δώρο τους, καθώς και για τη συνεργασία όλο τον χρόνο. Ευχόμαστε στους μαθητές της ΣΤ’ τάξης καλό καλοκαίρι και καλή τύχη στο νέο τους σχολείο!!!!!!!!!!!!