ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι:

1. Στα πλαίσια της αλληλεγγύης και του έμπρακτου ενδιαφέροντος προς τους συνανθρώπους μας συγκεντρώνουμε τρόφιμα (όσπρια, ζυμαρικά, ρύζι, λάδι, αλάτι, γάλα εβαπορέ κ.α.) προκειμένου να τα προσφέρουμε στο Σπίτι Γαλήνης του Ι. Ν. Αγ. Δημητρίου Αλμυρού ώστε να συνεισφέρουμε στα γεύματα που παρέχονται στους έχοντες ανάγκη, έως και την Τετάρτη 20-12-2018
  2. Τη Δευτέρα 17-12-2018 και ώρα 13:15 μ.μ. – 14:00 μ.μ. παρακαλείσθε να προσέλθετε στο σχολείο για να ενημερωθείτε από τους εκπαιδευτικούς για την πορεία επίδοσης των παιδιών σας κατά τη διάρκεια του Α’ τριμήνου. Στους μαθητές των μεγάλων τάξεων (Γ’, Δ’, Ε’, ΣΤ’) θα δοθεί ‘Ελεγχος Προόδου. Η ενημέρωση και η επίδοση της βαθμολογίας θα γίνει στις τάξεις.
  3. Θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός των μαθητών του σχολείου την Πέμπτη 20-12-2018.
  4. Η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή του σχολείου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 21-12-2018 στην αίθουσα εκδηλώσεων κατά τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου και ώρα 11:00 – 11:45.

ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ & Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ