Στα πλαίσια του προγράμματος «5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού- Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2018» την Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε από το σχολείο μας περίπατος στο δάσος Κουρί.

Με το σύνθημα «Ας κινηθούμε» και με την συνοδεία όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου, οι μαθητές μας έκαναν γρήγορο βάδην κατά τη διάρκεια της διαδρομής προς και από το Κουρί ενώ κατά την παραμονή μας στο δάσος έκαναν σχοινάκι υπό την επίβλεψη της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής κ. Ελένης Φατούρα.

Ήταν μια εξαιρετική ημέρα με συμμετοχή όλων των μαθητών στην δράση αυτή και όλοι μας, εκπαιδευτικοί και μαθητές, επιστρέψαμε στο σχολείο μας κουρασμένοι αλλά ανανεωμένοι και με πολύ καλή διάθεση.