«αρχή..Ζω!» παροχή σχολικών ειδών αξίας εκατό ευρώ (100€)

Σεπ 20219

Η δομή “ΓΕΦΥΡΑ” της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας υλοποιεί  για άλλη μια σχολική χρονιά τη δράση  «αρχή…ΖΩ!» που αφορά την  έκτακτη οικονομική ενίσχυση αξίας 100 € εφάπαξ σε κάθε μαθητή – μέλος οικογένειας με οικογενειακό εισόδημα κάτω από τα όρια της φτώχειας, που έχει εγγραφεί στην Α’ τάξη των Δημοτικών Σχολείων της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας κατά το σχολικό έτος 2021-2022.

Η δράση στοχεύει στην κάλυψη οικονομικών αναγκών και την κατανομή πόρων ανακούφισης σε γονείς/κηδεμόνες, οι οποίοι δεν δύνανται να ανταπεξέλθουν οικονομικά στην αγορά σχολικών ειδών που απαιτούνται για την εκπαίδευση των μαθητών (τετράδια, γραφική ύλη, σχολική τσάντα, κλπ.)

Για περισσότερες πληροφορίες:

αφίσα

πρόσκληση

συνοπτική περιγραφή

υπεύθυνη δήλωση

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «αρχή..Ζω!» παροχή σχολικών ειδών αξίας εκατό ευρώ (100€)