Σχολική εκδήλωση για την 28η Οκτωβρίου-Παρέλαση

Οκτ 202324

Η σχολική εκδήλωση για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023. Οι μαθητές θα έρθουν κανονικά στο σχολείο τη συνηθισμένη ώρα, με τσάντες (σύμφωνα με τις υποδείξεις των δασκάλων τους). Θα γίνουν εκδηλώσεις για τους μαθητές σχετικά με  την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, ανά τμήμα, ξεχωριστά.

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 10:00  π.μ.

Το Ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει.

Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου  2023, ημέρα της Εθνικής Εορτής, οι μαθητές που θα πάρουν μέρος στην παρέλαση (Ε΄και ΣΤ΄τάξη), θα έρθουν στο σχολείο στις 10:00 π.μ για να μεταβούμε στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου για τη δοξολογία(η σημαιοφόρος και οι παραστάτες) και στο ηρώο οι υπόλοιποι μαθητές  για την κατάθεση στεφάνων και την παρέλαση.

Μετά τη λήξη της παρέλασης, οι συμμετέχοντες μαθητές παραλαμβάνονται από τις οικογένειές τους.

από κάτω από: Εκδηλώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολική εκδήλωση για την 28η Οκτωβρίου-Παρέλαση