Μάι 202112

Ενημερώνουμε ότι ξεκινούν οι εγγραφές των μαθητών/τριών στο ολοήμερο πρόγραμμα και στην Πρωινή Υποδοχή για το σχ. έτος 2021-22.

Για τον καλύτερο προγραμματισμό της λειτουργίας της σχολικής μας μονάδας παρακαλούμε οι αιτήσεις να κατατεθούν έως και τη Δευτέρα 17.05.2021.

Οι μαθητές/   τριες  εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους.

Γίνονται δεκτές  όλες  ανεξαιρέτως  οι αιτήσεις  των  γονέων/κηδεμόνων  για  φοίτηση  των  μαθητών/τριών   στο Ολοήμερο   Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις.

Επίσης μπορεί  να συγκροτηθεί  τμήμα Πρωινής Ζώνης (7:00’- 8:00’), για υποδοχή (7:00’- 7:15’) και ώρα εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων (7:15’- 8:00’), στο σχολείο.  Επισημαίνεται ότι η υποδοχή των μαθητών στην Πρωινή Ζώνη δεν μπορεί να είναι μετά από  07:30 π.μ.

Στο τμήμα αυτό, δικαίωμα συμμετοχής έχουν μαθητές/τριες, οι οποίοι/ες είναι εγγεγραμμένοι/ες και φοιτούν στο Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Για τη λειτουργία τμήματος στο Ολοήμερο Πρόγραμμα απαιτείται η εγγραφή 10 τουλάχιστον μαθητών. Ο ελάχιστος αριθμός για τη λειτουργία του τμήματος Πρωινής Ζώνης είναι 10 μαθητές.

Η αίτηση θα δοθεί και σε έντυπη μορφή, μπορείτε όμως να την εκτυπώσετε και από εδώ:

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προγραμματισμός λειτουργίας Ολοήμερου Προγράμματος και Πρωινής Ζώνης για το Σχ. Έτος 2021-2022