Διερεύνηση αναγκών εξοπλισμού για πρόσβαση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Απρ 20208

Προς τους γονείς των μαθητών

Με επείγουσα εγκύκλιό του, το Υπουργείο Παιδείας ζητά από τα σχολεία την καταγραφή των αναγκών των μαθητών στο επίπεδο της σχολικής μονάδας σε ηλεκτρονικές συσκευές (laptop και tablet), προκειμένου να εξασφαλιστεί η ισότιμη πρόσβασή τους στην εκπαιδευτική διαδικασία της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Η δράση αυτή αφορά τις οικογένειες που δε διαθέτουν ηλεκτρονικές συσκευές για χρήση στο διαδίκτυο. Ο εξοπλισμός που θα εξασφαλιστεί θα δανειστεί στους μαθητές για το διάστημα που τα σχολεία θα είναι κλειστά και θα επιστραφεί αμέσως μετά.

Παρακαλώ να δηλώσετε αν υπάρχει πραγματική ανάγκη σε laptop ή tablet στέλνοντας e-mail στο σχολείο μας(mail@1dim-aliver.eyv.sch.gr), μέχρι την Πέμπτη 9 Απριλίου 2020 στις 9:00 π.μ..

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διερεύνηση αναγκών εξοπλισμού για πρόσβαση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση