Δημοσιεύθηκε στην Γενικά

Δωρεά “Μαρίνα Παμπούκη”

Η καθημερινή υποστήριξη των μαθητών με ιδιαίτερες μαθησιακές ανάγκες είναι σε πολύ καλό δρόμο.
Οι γονείς αγκαλιάζουν την ιδέα να βοηθιούνται τα παιδιά τους από την εκπαιδευτικό Θεώνη Σμυρνιώτη.
Το μάθημα γίνεται σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο με τη χρήση του η/υπολογιστή, δωρεά του κ. Γιώργου Ζωγραφάκη και της κόρης του Ελένης Ζωγραφάκη Παμπούκη.
Μια ΠΡΑΞΗ τόσο ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ τόσο βαθιά ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ και ΥΠΟΒΟΗΘΗΤΙΚΗ στο παιδαγωγικό  έργο του σχολείου.
Κι όπως αναφέρει η ίδια η εκπαιδευτικός: “Αισθάνομαι πολύ τυχερή που κάθε μέρα βάζω ένα λιθαράκι ώστε αυτά τα παιδιά να ενταχθούν ομαλά στο σχολικό περιβάλλον και που αντιμετωπίζουμε μαζί τις εκπαιδευτικές και μαθησιακές δυσκολίες τους. Η αγάπη και η εμπιστοσύνη που μου δείχνουν είναι πραγματικά δώρο και ευλογία και μόνο ευγνωμοσύνη μπορώ να νιώσω γι’ αυτό που μοιράζομαι και ζω καθημερινά!”
Το σίγουρο είναι ότι κάποιος άγγελος από εκεί ψηλά θα χαμογελά μαζί με τα παιδιά…
Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τον κ. Γιώργο Ζωγραφάκη και την  Ελένη Ζωγραφάκη Παμπούκη για τη μεγάλη δωρεά που έκαναν στο σχολείο μας στη μνήμη της ΜΑΡΙΝΑΣ ΠΑΜΠΟΥΚΗ.
Η Δ/ντρια
Αναστασία Ευσταθίου