Β΄Τάξη

Β1

Οι μαθητές του Β1 με τη δασκάλα τους κ. Νικολαΐδου, αναπολούν την περσινή χρονιά(2012-2013):

Η αίθουσά μας

pizap.com13897977916801

Η χριστουγεννιάτικη γιορτή και το θεατρικό μας: «ΤΙ…ΕΠΑΘΑΝ ΟΙ ΜΑΓΟΙ; »

Θεατρικό Χριστουγέννων(κλικ)

Η πρόσκλησητης γιορτής

OLYMPUS DIGITAL CAMERA      _LF_8457   _LF_8462  _LF_8440  _LF_8429

Οι πασχαλινές κατασκευές μας

«Βάφουμε» τα αυγά με γκοφρέ.

Στολίζουμε τις λαμπάδες μας με ζυμαράκια που φτιάχνουμε και ζωγραφίζουμε μόνοι μας.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Το βιβλίο που γράψαμε κατά τη διάρκεια του έτους(2012-13)Η δασκάλα τους θυμάται:

«Τα παιδιά δούλεψαν άλλοτε μόνα και άλλοτε ομαδικά από την αρχή της χρονιάς ως το τέλος και έγραψαν το βιβλίο τους με:

Ζωγραφισμένα γράμματα, τις πρώτες τους λέξεις, την προσωπική τους ιστορία, διάφορες ανακοινώσεις και εντυπώσεις, και δυο ομαδικά εικονογραφημένα παραμύθια.

Συμμετείχαμε στο πρόγραμμα ΠΕΛΙΤΙ

Η τάξη μας συμμετείχε με το δικό της σπορείο στην εκδήλωση ΠΕΛΙΤΙ στον Πύργο του Μάρκελου. Σπείραμε,φροντίσαμε το φυτώριό μας και όταν ήρθε η ώρα  μοιράσαμε τα μικρά φυτά μας στους ενδιαφερόμενους.

pizap.com13897981521881 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Σχολικό έτος 2013-14