Screenshot at Feb 16 08 17 57

Ημερολόγιο Από Το ΚΗΦΗ Αγριάς Στους Μαθητές Της Στ’ Τάξης

Ένα επιτοίχιο ημερολόγιο, που κατασκεύασαν τα μέλη του ΚΗΦΗ Αγριάς παρέδωσε η συντονίστρια- νοσηλεύτρια της δομής, την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου στη Διευθύντρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αγριάς κ. Ζωή Γεροστάθη.Οι ωφελούμενοι της δομής θέλησαν με αυτό τον τρόπο να ευχαριστήσουν τα παιδιά και όσους φρόντισαν να πραγματοποιηθεί η επίσκεψη των παιδιών στη δομή, την προπαραμονή των Χριστουγέννων. Οι μαθητές είχαν τραγουδήσει τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα χαρίζοντας όμορφες και συγκινητικές στιγμές στους ωφελούμενους.

Οι μαθητές της Στ τάξης, ο δάσκαλός τους και όλο το 1ο Δ.Σ Αγριάς ευχαριστούν από καρδιάς το Κέντρο Φροντίδας Ηλικιωμένων ΚΗΦΗ ΑΓΡΙΑΣ για το δωράκι που οι ίδιοι κατασκεύασαν και πρόσφεραν στα παιδιά που τους τραγούδησαν τα κάλαντα για τη νέα χρονιά.Η εκπρόσωπος και συντονίστρια του ΚΗΦΗ Αγριάς κ. Ρηγώνη μας περιέγραψε τον ενθουσιασμό με τον οποίο οι άνθρωποι του ΚΗΦΗ κατασκεύασαν ένα ημερολόγια από μία ξύλινη κουτάλα μπαίνοντας για λίγο στη θέση των παιδιών.Ας ελπίσουμε ότι αυτή η αλληλεπίδραση θα συνεχιστεί και με άλλες όμορφες δράσεις.