Τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων συνεχίζονται…

Τα εργαστήρια δεξιοτήτων προχωράνε έστω και μετ’ εμποδίων ….με το θέμα…. Δες τη ζωή μέσα από τα μάτια ενός ακηδεμόνευτου σκύλου΄’
Οι μαθητές της Α Τάξης μέσα από το πρόγραμμα “Φροντίζω το περιβάλλον, Φιλοζωία”, συγκινήθηκαν ,ευαισθητοποιήθηκαν και αποφάσισαν ότι δε θα εγκαταλείψουν ποτέ τον σκύλο τους, ή κάποιο αγαπημένο τους ζωάκι γιατί η ζωή των ‘αδέσποτων’ σκύλων είναι σκληρή. Τα ζωάκια μας είναι μέλη της οικογένειας μας και πρέπει να τα φροντίζουμε με αγάπη απ τη στιγμή που τα αναλαμβάνουμε. Τα παιδιά έπαιξαν και ζωγράφισαν μάσκες για να γίνουν και τα ίδια σκυλάκια με αφορμή την αποκριά και να μας μιλήσουν για τη ζωή τους στο θεατρικό που τελικά θα ολοκληρωθεί με την επιστροφή μας στο σχολείο.