200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση – Δράσεις εξ’αποστάσεως

200 Χρόνια απ την Ελληνική Επανάσταση ….δυστυχώς εξ αποστάσεως!! Όλα είναι έτοιμα , έστω κι έτσι.
Δράσεις εξ αποστάσεως μέσα απ την εφαρμογή Padlet , δημιουργίες γραμματοσήμων, έργα που είχαν δημιουργηθεί μαζί με τους μαθητές σε μαυροπίνακα, πριν την αναστολή λειτουργίας μας, η βιβλιοθήκη του 21, συννεφόλεξα που μας βάζουν στην διαδικασία να μελετήσουμε, μουσικές που ακούμε και δημιουργούμε τις δικές μας, κατασκευή τσαρουχιών, συμμετοχή των μαθητών μας στο συνέδριο της περιφέρειας Θεσσαλίας για τα 200 χρόνια από την επανάσταση, video αφιέρωμα για την μεγάλη αυτή γιορτή και μία έκπληξη για τους γονείς και τους μαθητές μας …είναι όλα αυτά που ετοιμάσαμε ΟΛΟΙ μαζί για να γνωρίσουν οι μαθητές μας την ιστορία και για να δείξουμε πως κάθε δυσκολία μπορεί να ξεπεραστεί αν υπάρχει διάθεση και όρεξη για δουλειά.
Κι επειδή όλοι σχεδιάζουν κάτι μοναδικό για αυτή την χρονιά ….σύμβολο δημιουργίας και μνήμης μείνετε συντονισμένοι για να επιλέξουμε το δικό μας μοναδικό σύμβολο που θα μας θυμίζει το 1821 μέσα απ τα μάτια των παιδιών μας…